Czy Skytear to dobry tytuł?

Magic the Gathering, Neuroshima Hex, Summoner Wars, Mage Wars, Unmatched, KeyForge… Czy przy tylu grach z zacięciem turniejowym warto sięgnąć po Skytear? No pewnie! 🔥

To połączenie gier komputerowych typu MOBA 🎮 (multiplayer online battle arena) z karcianką w stylu Magic the Gathering jest istnym poligonem doświadczalnym nowych strategii i kombinacji na przechytrzenia przeciwnika.

W grze mamy 4 bohaterów, których zagrywamy na zmianę. Każdy bohater może wykonać 3 akcje i zagrać dowolną liczbę kart… no może nie dowolną bo ogranicza nas mana, której w pierwszej rundzie mamy 1, w drugiej 2, w trzeciej 3 i tak dalej. 🦸
To wszystko dzieje się na planszy podzielonej na trzy sekcje: lewą, środkową i prawą, w których będziemy walczyć o przewagi przy żetonach kontroli. Dominacje w bocznych pozwolą przepchnąć żeton w stronę wieży przeciwnika, co umożliwi jej zniszczenie, a na środku zyskamy dostęp do „outsidera”, czyli obcego, którego będziemy mogli przejąć jako dodatkową figurkę.

W przeciwieństwie do większości gier tego typu, w Skytear na początku losujemy trzy warunki zwycięstwa, z których wystarczy spełnić jeden żeby wygrać grę. Dzięki temu raz będziemy chcieli zniszczyć wieżę przeciwnika, innym razem trzykrotnie przejąć kontrolę nad obcym, a jeszcze innym zabić w jednej turze dwie figurki bohaterów. Oczywiście to nie jedyna rzecz zapewniająca regrywalność, bo mamy jeszcze kilka frakcji, a każda z nich ma po kilka bohaterów, z których tylko część pojawi się na planszy. A żeby jeszcze było mało, to przed grą budujemy sobie swoją własną talię.

Co tu dużo mówić, Skytear to po prostu świetny tytuł ❗