Szukamy nowej planety!

Poszukiwanie Planety X to logiczna gra planszowa z elementami dedukcji oraz zintegrowaną aplikacją mobilną. Absolutne minimum to 1 telefon/tablet na stole, ale najwygodniej jest, kiedy każdy używa swojego urządzenia.

Gra jest wyścigiem, kto pierwszy rozwiąże łamigłówkę i odnajdzie tytułowe ciało niebieskie. Mamy 12 sektorów w grze podstawowej oraz 18 w wariancie eksperckim. Planeta X znajduje się w jednym z nich i wiemy, że nie może sąsiadować z Planetą Karłowatą. Asteroidy są 4 i wiemy, że każda musi sąsiadować z co najmniej 1 inną. Mamy też Komety, Obłoki Gazowe oraz Puste Sektory – każdy obiekt ma swoją specyfikę i może być tylko jeden w sektorze. Z takimi informacjami zaczynamy zabawę, ale to oczywiście dopiero początek.

Możemy skanować sektory, przeszukiwać różne obszary nieba, poznawać najnowsze badania, które ujawnią fragment ważnej informacji. Każda nasza akcja odbywa się w aplikacji i zajmuje konkretną ilość jednostek czasu. Gracz, który jest ostatni na osi czasu, jest aktywnym graczem, który może wykonywać akcje.

Na pierwszy rzut oka nie ma tu za wiele interakcji, lecz z rozgrywki na rozgrywkę zaczynamy dostrzegać i czytać ruchy przeciwników. Zaczynamy się zastanawiać jakie informacje posiadają inni i dlaczego przeszukują te, a nie inne sektory nieba. Możemy w końcu publikować teorie, które jeżeli okażą się prawdziwe przyniosą nam sporo punktów na koniec gry, jednak równocześnie mogą pomóc przeciwnikom odkryć położenie Planety X.

Nieco można narzekać na brak większej ilości dostępnych akcji oraz, że ciągle zagląda się do telefonu, jednak nie zmienia to faktu, że pierwsze wrażenia z rozgrywek są jak najbardziej pozytywne, a sedno gry odbywa się w naszym notesiku, a nie telefonie.

Ciekawe decyzje, ciekawa łamigłówka.

Poszukiwanie Planety X