Powrót do NEW FRONTIERS

Od premiery New Frontiers, tytułu wydanego przez Portal Games Polska, już trochę czasu minęło, a my wciąż chętnie wracamy do tego kosmicznego wyścigu. I „wyścig” to tutaj kluczowe słowo, bowiem trzeba mocno optymalizować ruchy, by zbudować skuteczną maszynkę do robienia punktów przed końcem gry.

A jak to zrobić?
Zdecydować się, czy idziemy mocno w kolonizowanie planet, kupowanie technologii, czy też w produkcję i handel dobrami. Można też spróbować zrównoważyć swój rozwój, ale trzeba wtedy bacznie obserwować przeciwników, by zbyt szybko nie spełnili warunków końca gry.

New Frontiers to dynamiczna gra (oprócz fazy dobierania planet, gdzie może być wyczuwalne spowolnienie), której mechanicznym trzonem jest selekcja akcji. Ale, ale! Akcję, którą wybierzemy, mogą wykonać WSZYSCY gracze. Naszą jedyną przewagą jest mały bonus, który otrzymujemy za wybranie danej płytki akcji.

Trzeba więc uruchamiać takie akcje, które najwięcej korzyści przyniosą nam, a jak najmniej przeciwnikom – łatwo powiedzieć, trudniej wykonać 😉 Jednak sam ten fakt powoduje, że ciągle obserwujemy, co dzieje się w imperiach współgraczy i analizujemy ich sytuację.

Czas rozgrywki 60-90 minut.

Nic, tylko polecać!
Próbowaliście ❓