Niedopasowani

Tak się pojedynkujemy od dłuższego czasu w UNMATCHED BITWA LEGEND od Ogry Games i trzeba przyznać, że superlatywy, które się na temat tej gry słyszy, nie są przesadzone. 👌

UNMATCHED to głównie dwuosobowy tytuł (choć posiada tryb dla 4 graczy), w którym na przeciw siebie stają legendarne postaci. W wersji podstawowej (CZĘŚĆ 1) pudełko oferuje nam Alicję z Krainy Czarów, Króla Artura z krainy Avalon, Sindbada oraz Meduzę.

Gra jest prosta w założeniach mechanicznych; wybieramy postać, dobieramy jej dedykowaną talię 30 kart, ewentualnych sojuszników ustawiamy na polu startowym na planszy i jesteśmy gotowi do pojedynku. Jednak o sukcesie w walce zadecydują już nie tak proste decyzje taktyczne oraz umiejętne wykorzystanie kart.

UNMATCHED jest tytułem asymetrycznym, co oznacza, że każdą postacią gra się inaczej. Główne ramy mechaniczne pozostają takie same (to nie jest asymetria a’la ROOT), jednak karty w taliach są na tyle inne, że faktycznie czujemy, że będziemy musieli zupełnie inaczej podejść do rozgrywki. Jedna postać będzie nastawiona na walkę wręcz, inna na dystans, jeszcze inna nacisk postawi na mobilność.

Trzeba też dodać, że od samego początku zachwyciło nas wykonanie tego produktu. Rzadko zdarza się, że do niczego nie może się przyczepić nasze zmanierowane, recenzenckie oko. Jednak w tym wypadku tak jest! Pudełko – solidny, lakierowany karton. Wypraska – wygodna, przemyślana, świetnie segregująca komponenty. Karty – dobrej gramatury. Plastikowe figurki i żetony sojuszników – palce lizać. Instrukcja, tłumaczenie – bez zarzutu.

Z niecierpliwością czekamy na dodatki. Gra jest świetna i z pewnością w grudniu znajdzie się pod choinką wielu graczy! 😉