Kostki bez krzty losowości?

Są kostki, ale nie ma losowości, planujemy ruchy do przodu, ale przeciwnicy skutecznie burzą nasze plany, zasady są proste, ale można przy grze pomyśleć. O czym mowa? O Skytopii, czyli nowości od #PortalGames!
Trzeba przyznać, że trudno znaleźć drugą taką grę. Karty zbieramy i odpalamy tak jak w Gizmosie, ale sposób ich zdobywania jest unikatowy.

Skytopia opiera swoją mechanikę o „koło Golema”, czyli swego rodzaju licznik czasu, który mówi co, kiedy zbudujemy, np. jeżeli w pierwszej rundzie położymy kostkę z nr 2 na kartę, to zbudujemy ją za 5 rund, ale jeżeli postawimy kostkę z wartością 5, to już w przyszłej turze będzie nasza! Haczyki są dwa: im szybciej chcemy coś zbudować, tym więcej musimy zapłacić, a druga sprawa, to fakt, że każdy gracz może się nam „wepchnąć” na kartę i zwinąć nam ją sprzed nosa.

Do tego wszystkiego dodajmy funkcje kart, które pozwalają manipulować wartościami, przekładać kości pomiędzy kartami, zdobywać złoto, punkty, etc.

Skytopia ma swoje chwile, w których czacha wskakuje na wyższe obroty, ale ogólnie jest to raczej prosta gra, która zachęca nas grania kilka razy pod rząd. Na razie to tyle, bo lecę na kolejną partię! 😉