Coś o Santa Monica

Wczoraj miała miejsce polska premiera uroczej karcianki, w której tworzymy bulwary wraz z linią brzegową w poszukiwaniu optymalnych połączeń i zaspokojenia potrzeb turystów i „lokalsów”.

Santa Monica, dzięki charakterystycznym ilustracjom, przenosi nas do popularnej miejscowości w Stanach Zjednoczonych, gdzie swój bieg kończy słynna, licząca niemalże 4000km, Route 66.

Sama gra jest z gatunku lekkich, miłych i przyjemnych. Nie uświadczymy tutaj paraliżu decyzyjnego, zasady są bardzo proste, wręcz minimalistyczne. Będziemy szukać najlepszych połączeń między kartami, które zapewnią nam ocean punktów na koniec gry, ale chyba największą przyjemność będziemy czerpać z obserwacji rozbudowy strefy nadmorskiej, którą na przestrzeni całej rozgrywki udało nam się stworzyć.

Miły, familijny tytuł, przy którym zaawansowani gracze również powinni się odprężyć. Szkoda tylko, że Santa Monica nie posiada mniejszego pudełka, można by mówić wtedy o idealnym tytule na wakacje. No, ale nie można mieć wszystkiego… 😉

⛅⛅⛅
SANTA MONICA ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa foxgames.pl.