TRICKERION – Legendy Iluzji

W grze Trickerion gracze wcielają się w rolę rywalizujących iluzjonistów, walczącymi w wielkim konkursie o sławę i fortunę, którego gospodarzem jest Dahlgaard Wspaniały, patron Magorii. Zgromadź zespół uczniów i specjalistów, naucz się skomplikowanych sztuczek magicznych, zdobądź niezbędne elementy sztuczek i zaplanują swoje zarezerwuj termin w teatrze, aby na koniec każdego tygodnia stworzyć zapierające dech w piersiach spektakle.System rozmieszczania pracowników w Trickerionie to sprytne połączenie programowania akcji i przydzielania punktów akcji. Każda lokacja w Magorii (Śródmieście, Rynek, Warsztat, Teatr i Mroczna Aleja) ma wiele pól i kilka akcji do wyboru, każda z własnym kosztem. Kiedy planujesz rozmieszczenie robotników z wyprzedzeniem podczas fazy przydziału, wybierasz tylko te lokalizacje, do których wyślesz swoich robotników – wykonasz akcję tylko wtedy, gdy faktycznie umieścisz swojego robotnika i wydasz jego dostępne punkty akcji. Ilość otrzymywanych punktów akcji zależy od typu pracownika, którego umieszczasz, ale także od czasu – wczesne dotarcie do miejsca zapewnia dodatkowe punkty akcji. Jest mało prawdopodobne, że zostaniesz całkowicie zablokowany w danej lokalizacji ze względu na liczbę miejsc, ale system alokacji punktów akcji sprawia, że ​​rozmieszczenie pracowników jest napięte i interaktywne i wielokrotnie będziesz się zastanawiać, gdzie udać się w pierwszej kolejności.

Za każdym wielkim magiem stoi świetny zespół.

Trickerion oferuje pięć różnych typów robotników, z różnymi wartościami punktów akcji i premiami w grze.

Praktykanci mają tylko jeden punkt działania, ale są tani i efektywni. Specjaliści (kierownik, inżynier i asystent sceniczny) mają po dwa punkty akcji i wnoszą do warsztatu coś wyjątkowego: komponenty, sztuczki, a nawet uczniów.

I wreszcie Magik, gwiazda Twojego zespołu! Magowie nie tylko mają trzy punkty akcji, ale jako jedyni mogą zajmować pola sceny w teatrze i realizować show. Jeśli to zrobią, nie wykonują żadnych innych akcji podczas bieżącej rundy, więc trzeba wybrać odpowiedni czas mądrze.

Ciekawa, przepiękna gra. Czy doczekamy się w końcu edycji polskiej?