Lockup nie schodzi ze stołu!

Kolejna cudowna partia w LOCKUP od Ogry Games za nami.

W grze kierujemy gangiem stworów i walczymy o szacunek na więziennym spacerniaku. Próbujemy zdominować poszczególne pomieszczenia poprzez wysyłanie konkretnych zbirów, co nie jest takie proste ze względu na zmyślną mechanikę worker-placement (w tym wypadku thug-placement 😉).

Każdy z graczy posiada w swoim gangu stwory o różnej wartości siły i umiejętności specjalnych. W swojej turze możemy wysłać dowolną ilość zbirów do 1 lokacji, jednak do końca rundy nie możemy już dokładać w te miejsce dodatkowego wsparcia, a tym samym reagować na ruchy przeciwników. Dlatego próba rozszyfrowania, komu na czym zależy jest kluczowa w tej grze. Dodatkowego smaczku i niepewności dodaje fakt, że każdy gracz w ciągu całej rundy może przydzielić 2 żetony zbirów stroną zakrytą. Trzeba też uważać na strażników, którzy od czasu do czasu robią naloty na cele najbardziej podejrzanych gangów! 😉

Masa dedukcji, blefu, interakcji i wyścigu po najcenniejsze kontrabandy. W naszej opinii idealny zestaw osobowy dla tej gry to 3 graczy. LockUp – bardzo polecamy!